Przejdź do treści

ZooZone

ZooZone to produkt modułowy w pełni edukacyjny dzięki któremu zbudować można własna strefę dla dzieci w dowolnej konfiguracji w zależności od własnych potrzeb. Aplikacje edukacyjne dedykowane są dla dzieci w wieku od 3-15 lat.

Zoozone zbudowany może być z powtarzalnych modułów zawierających wielopunktowy dotykowy monitor pojemnościowy oraz aplikacje edukacyjne. Kilkanaście aplikacji pełniących funkcje edukacyjne pogrupowane sa w kilku kategoriach:

Brain wars – zestaw aplikacji rozwijających koncentracje, spostrzegawczość, wyobraźnie rozwijających zmysły logicznego myślenia.

LabZone- laboratorium edukujące dzieci w zakresie zjawisk fizycznych i chemicznych wykorzystywanych w otaczającym nas świecie

Aplikacje poznawcze – pozwalające uzupełnić dotychczas zdobyta wiedzę ogólną w zakresie geografii i nauk przyrodniczych

Quizy tematyczne – pozwalające sprawdzić poziom zdobytej dotychczas wiedzy

Nauka języków obcych –aplikacja do nauki języków obcych metoda Duolingo

 

Odbiorca technologii firma Samsung zdecydował się na współprace w zakresie stworzenia tego innowacyjnego i edukacyjnego produktu z uwagi na dwa istotne elementy:

  • Wprowadzenie monitorów firmy Samsung na nowe segmenty rynku jakimi jest sektory zorientowane na edukowanie dzieci. Dotyczy to wykorzystania produktów w zasadzie w większości branż takich jak Reatail, Public, Hospitality gdzie strefy dla dzieci maga mieć zastosowanie i wpływać w pozytywny sposób na budowanie lojalności wśród klientów a co za tym idzie wzrost powodzenia w biznesie.
  • Oprogramowanie napisane będzie z wykorzystaniem platformy software Open Sourse Tizen firmy Samsung i wykorzystywało będzie zasoby playera wbudowanego w monitor firmy Samsung.

 

Finalnym produktem, a co za tym idzie etapem wynikowym projektu będzie urządzenie w postaci produktu modułowego składającego się z obudowy, monitora wyświetlającego treści skupiającego uwagę i edukującego dzieci za pośrednictwem stworzonych innowacyjnych aplikacji. Urządzenie będzie skonstruowane w standardzie Plug and Play, czyli po podłączeniu zasilania będzie gotowe do użytku. Aktualizacja oprogramowania i tryb serwisowy będzie możliwy dzięki komunikacji za pośrednictwem połączenia internetowego realizowanego dzięki technologii LTE.

Autor projektu: Rafał Satora
E-mail: rafal.satora@gmail.com
Tel.: 691 393 923