Przejdź do treści

Beahive.be

System lokalizacji ludzi bądź przedmiotów poruszających się na terenie obiektów z wykorzystaniem technologii Beaconów. W ramach projektu powstanie aplikacja SaaS będąca panelem administracyjnym z modułem BigData oraz urządzenia stanowiące infrastrukturę sprzętową, a także aplikacje mobilne. System opierać się będzie na autorskich algorytmach wykorzystujących lokalizację poruszających się beaconów za pomocą sieci dedykowanych odbiorników rozmieszczonych na terenie obiektu. Znajdzie zastosowanie w sklepach wielkopowierzchniowych, firmach, domach opieki, szpitalach oraz restauracjach, hotelach itp. 

Mateusz Mankowski z firmy Apki sp. z o.o. w taki sposób charakteryzuje projekt:

– rozwiązanie polega na montowaniu w koszykach zakupowych małych nadajników bluetooth. Jednocześnie sklep pokryty jest siecią odbiorników, które będą monitorować to w jaki sposób klienci poruszają się na terenie sklepu. Dla przykładu, którędy chodzą, czy też przy których półkach spędzają najwięcej czasu. Na tej podstawie będzie można tworzyć statystki, tzw. mapy ciepła, czyli miejsca, w których ruch jest największy. Dzięki temu sklepy będą mogły decydować gdzie umieszczać produkty, które powinny być bardziej promowane, czy też w większym stopniu eksponowane.

System może też znaleźć zastosowanie w wielu innych branżach. Wszędzie tam, gdzie bardzo istotne jest monitorowanie ruchu ludzi, np.  aktywności pracowników na terenie firmy, czyli alternatywa dla takich tradycyjnych systemów monitorowania jak karty dla pracowników, czy kamery. System mógłby być również przydatny w takich placówkach jak szpitale, domy opieki, w których będzie można monitorować aktywność pacjentów, jak i personelu. Ponadto, przy użyciu tej samej technologii możliwe jest lokalizowanie różnego typu sprzętu, który jest mobilny i może się przemieszczać po terenie zakładu. Reasumując zastosowań jest naprawdę bardzo wiele.

Zobaczcie jak realizowana jest współpraca z partnerem – firmą SPAR [VIDEO]

Autor projektu: Mateusz Gronkowski
E-mail: matt@appk.io
Partner: SPAR