Przejdź do treści

Ruszył nabór do IV tury akceleracji

Ogłaszamy rozpoczęcie oficjalnego naboru do IV tury akceleracji. Nabór potrwa do 26 lipca 2020 r.W ramach naboru do IV tury akceleracji poszukiwane są projekty z obszarów Industrial Internet of Things (IIoT) , Fintech oraz Energetyka (OZE), kierowane do Odbiorców Technologii takich jak PGNiG, Coface Poland Insurance Service oraz Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. 

Akcelerator IDEA Global to program skierowany do projektów biznesowych na wczesnym etapie rozwoju, które posiadają co najmniej prototyp swojego produktu. Program trwa 31 miesięcy i składa się z czterech tur akceleracji, trwających od 3 do 6 miesięcy. Obecnie uruchomiony został nabór do IV tury akceleracji.

Celem Programu jest wyłonienie projektów, które w największym stopniu przyczynią się do inicjowania lub zwiększania zakresu współpracy mikroprzedsiębiorców lub małych przedsiębiorców z Odbiorcami Technologii, którzy uczestniczą w programie. W programie Akcelerator IDEA Global bierze udział aż 17 Odbiorców Technologii z różnych branż, którzy są zainteresowani wdrożeniami nowych pomysłów do swoich firm.  Wśród nich są m.in. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG), Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Coface Poland Insurance Service, MESKO – ROL, Qsand, Spar Polska S.A, Synoptis Pharma, Olimp Laboratories, Traficar. Ścieżki branżowe poszukiwanych projektów to Industrial Internet of Things (IIoT), Fintech, Biotechnologia farmaceutyczna oraz Energetyka (OZE). 

Uczestnicy programu otrzymają dofinansowanie do 200 tys. zł na projekt, wsparcie mentorskie oraz możliwość udziału w warsztatach rozwojowych. Istotnym aspektem jest również szansa na przetestowanie swoich rozwiązań u Odbiorców Technologii.

Wyniki opublikowane zostaną na stronie www.ideaglobal.pl 

Projekty można zgłaszać za pomocą specjalnego formularza dostępnego na stronie www.ideaglobal.pl w zakładce zgłoszenia.