Akcelerator IDEA Global to program skierowany do projektów biznesowych na wczesnym etapie rozwoju, które posiadają co najmniej prototyp swojego produktu. Program trwa 31 miesięcy i składa się z czterech tur akceleracji, które trwających od 3 do 6 miesięcy. Obecnie uruchomiony został nabór do II tury akceleracji.

Celem Programu jest wyłonienie projektów, które w największym stopniu przyczynią się do inicjowania lub zwiększania zakresu współpracy mikroprzedsiębiorców lub małych przedsiębiorców z Odbiorcami Technologii, którzy uczestniczą w programie. Wśród nich są m.in. Samsung Electronics Polska, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Coface Poland Insurance Service, MESKO - ROL, MESKO - AGD, Qsand, SPAR, Zakład Usług Technicznych Jerzy Kunzek, Synoptis Pharma, Olimp Laboratories. Ścieżki branżowe poszukiwanych projektów to Industrial Internet of Things (IIoT), Fintech oraz Biotechnologia farmaceutyczna. 

Ostateczna kwalifikacja Komitetu Oceniającego w I turze akceleratora wyłoniła takie projekty jak: CyberStudio, Multumach VR, Clumpack Combo, Printo, AR Bridge, Pet Lovers, Roboty Software’owe RD&PA, ZooZone, Ask mee(d) now!

Uczestnicy programu otrzymują dofinansowanie do 200 tys. zł na projekt, wsparcie mentorskie oraz możliwość udziału w warsztatach rozwojowych. Istotnym aspektem jest również szansa na przetestowanie swoich rozwiązań u Odbiorców Technologii.

Nabór potrwa do 20 sierpnia br. Wyniki opublikowane zostaną na stronie www.ideaglobal.pl 

Projekty można zgłaszać za pomocą specjalnego formularza dostępnego na nasze stronie w zakładce zgłoszenia.