Scale Up - Idea projektu

Celem działania jest połączenie potencjału początkujących, kreatywnych przedsiębiorców z infrastrukturą, doświadczeniem oraz zasobami dużych korporacji, w tym spółek skarbu państwa – tłumaczy założenia programu PARP. Firmy, które wezmą udział w programie dostaną wsparcie finansowe do kwoty 250 000 zł, możliwość zbudowania i przetestowania prototypu produktu oraz modelu biznesowego pod okiem mentorów, dostęp do inwestorów i firm zainteresowanych wdrożeniem nowych rozwiązań.


Spośród 22 akceleratorów aplikujących o wsparcie finansowe PARP wybrał 10.

Wśród nich znalazł się akcelerator "IDEA Global", którego koordynatorem jest firma HugeTech.

Naszym celem jest skuteczne rozwinięcie co najmniej 48 projektów.

 

W ramach akceleratora preferujemy 3 ścieżki tematyczne:

biotechnology_icon.png [8 KB]FINTECH_icon.png [7 KB]IOT_icon2.png [3 KB]

 

Dlaczego warto?

Poszukujemy projektów biznesowych na wczesnym etapie rozwoju, które posiadają przynajmniej prototyp swojego produktu. Prezentowane rozwiązanie powinno mieć potencjał wykorzystania u dużych partnerów biznesowych. IDEA Global to program dla ambitnych zespołów, które są w stanie mocno zaangażować się w kilkumiesięczny program akceleracyjny pozwalający na rozwój projektu i pozyskanie strategicznych partnerów biznesowych.

Proces akceleracji

Głęboko wierzymy, że sukces to wspólna ciężka i efektywna praca nad rozwojem projektu. Siedzibą akceleratora jest Rzeszów jednak do współpracy zapraszamy projekty z całego kraju oraz zagranicy. Tura akceleracji trwa 5 miesięcy, i kończy się udziałem w Demo Day. Preferujemy współprace online a w czasie całego okresu akceleracji będziemy kilkukrotnie widzieć się w Rzeszowie, gdzie wspólnie będziemy podsumowywać minione tygodnie pracy oraz planować dalsze działania. Będą to również okazje by na żywo spotkać się z mentorami oraz innymi uczestnikami akceleratora.

W ramach akceleracji organizujemy:
  • kontakty i spotkania z przedstawicielami dużych partnerów biznesowych
  • mentorów i usługi potrzebne do rozwoju projektu i „szyte na miarę”
  • finansowanie rozwoju projektu w oparciu o przygotowaną wspólnie mapę kamieni milowych
  • spotkania z funduszami VC oraz możliwości dodatkowego finansowania projektów
  • doradzamy korzystając z naszego kilkunastoletniego doświadczenia biznesowego

Naszym zdaniem tylko elastyczne podejście pozwala osiągnąć maksymalną efektywność w działaniu – dlatego nie przedstawiamy szeregu wybranych mentorów biznesowych i usług. Wspólnie podczas akceleracji, będziemy wybierać jakie usługi i mentorzy najbardziej przydadzą się w rozwoju waszych projektów.

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem akceleratora oraz schematem organizacji naboru.

Kontakt
Rzeszów
ul. P. Bardowskiego 4
35-005 Rzeszów